, życzenia dla Pary Młodej po angielsku 

życzenia dla Pary Młodej po angielsku

solary, kolektory słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne, fotowolt

Temat: Historia polskiego menadżera
*****

Przygotowania do sezonu ruszyły pełną parą. Rozegranych zostało już kilka treningów, po których mogłem wywnioskować, którzy z zawodników będą kluczowymi, a z którymi będę musiał się pożegnać.

Kadra Celticu Glasgow:

Bramkarze:

1. Artur Boruc - POL; 28 lat
14. Łukasz Załuska - POL; 26 lat

Podsumowanie : Pierwszym bramkarzem zostanie Artur Boruc, jego zmiennikiem będzie Łukasz Załuska. Na tej pozycji nie planuję wzmocnień.

Obrońcy:

16. Daniel Fox - ANG; 22 lata
3. Lee Naylor - ANG; 28 lat
5. Gary Caldwell - SZK; 26 lat
15. Glenn Loovens - HOL; 24 lata
4. Stephen McManus - SZK; 25 lat
12. Mark Wilson - SZK; 24 lata
2. Andreas Hinkel - NIE; 26 lat

Podsumowanie: Masa przeciętnych piłkarzy. Ponad przeciętność wybija się na pewno Gary Caldwell. Planuję kupić 2-3 utalentowanych obrońców.

Pomocnicy:

53. Simon Ferry - SZK; 20 lat
17. Marc Crosas - HIS; 20 lat
6. Zheng Zhi - CHI; 27 lat
19. Barry Robson - SZK; 29 lat
20. Pat McCourt - IRL PŁN; 24 lata
13. Shaun Maloney - SZK; 25 lat
46. Aiden McGeady - IRL; 22 lata
8. Scott Brown - SZK; 22 lata
29. Koki Mizuno - JAP; 22 lata

Podsumowanie: Mam bardzo dobrych skrzydłowych, lecz środkowi pomocnicy nie prezentują poziomu godnego jednej z najlepszych szkockich drużyn. Ta pozycja musi być natychmiastowo wzmocniona.

Napastnicy:

7. Scott McDonald - AUS; 24 lata
9. Giorgos Samaras - GRE; 23 lata
22. Marc Antoine-Fortune - FRA; 26 lat
23. Ben Hutchinson - ANG; 20 lat

Podsumowanie: Mam bardzo dobrych napastników, jednak nie zaszkodzi, gdy kupię jeszcze jeden młody talent.


Spotkania towarzyskie:

15.07.2008 - Dundee FC
20.07.2008 - Chelsea Londyn
23.07.2008 - Liverpool FC
27.07.2008 - Sheffield United
29.07.2008 - Real Madryt
31.07.2008 - Hull City
02.08.2008 - Juventus Turyn

*****

Transfery :

Do klubu:


W dniu 19 czerwca kontrakt z drużyną The Boys podpisał holenderski skrzydłowy, mogący również występować w ataku - Maceo Rigters. Jest to pierwszy zakup Celticu Glasgow, w tym okienku i miejmy nadzieję, że nie ostatni !Kolejnym zawodnikiem, który dołączył do klubu z Glasgow jest utalentowany, polski napastnik Robert Lewandowski . Kosztował on 1,5 mln € i będzie zarabiać 1,1 mln € rocznie.Nowym zawodnikiem The Boys został brazylijski ofensywny pomocnik Lincoln . Powinien on w cuglach dostać się do pierwszej jedenastki, ponieważ na jego pozycji nie ma zawodników jego klasy.Ostatnim wzmocnieniem w miesiącu czerwcu został, zaledwie 18-letni słoweński lewy obrońca
Matej Rapnik . Miejmy nadzieję, że za kilka lat zostanie jednym z najlepszych obrońców świata ![b]Z klubu:[/b]


Z klubem z [b]Celtic Park[/b] pożegnał się [b]Scott Brown[/b]. Odszedł on do angielskiego [b]Ipswich Town[/b]. Życzymy mu wielu sukcesów w jego nowym klubie !

*****
[b]W następnym odcinku:[/b]
- sparingi
- transfery
- rozpoczęcie sezonu
Źródło: fmforum.pl/index.php?showtopic=5383Temat: opowiadanie
Piotrowi zawsze podobały się ładne kobiety. Próbował różnych sposobów, aby zdobyć sobie ich sympatię. W szkole średniej nieźle wychodziło mu na pomoc w nauce.Świetnie radził sobie z przedmiotów humanistycznych, miał polot do pisania wypracowań, więc zapraszał co ładniejsze koleżanki na wieczorne wyrównywanie poziomów, które sprowadzało się do dyskusji przy płonącej świecy i wypijaniu butelki wytrawnego wina na odwagę.

Potem można było prawić dziewczynie mnóstwo komplementów, a przy okazji całować się do woli. Pisemną pracę tworzył Piotr w pojedynkę i darował je tylko wybranym koleżankom, które były uległe jego amorom.

ŻONA Z ROZSĄDKU

Podczas studiów polonistycznych udoskonalić metodę podbijania niewieścich serc i doszedł do takiej wprawy, że spotykał się równolegle z czterema dziewczynami. Każdej mieszał skutecznie błękit w głowie, a żadna nie miała pojęcia o istnieniu rywalki, gdyż Piotr dbał o dyskrecję. Ożenił się z piątą i to dość wcześnie. Na trzecim roku studiów myślał już o wymoszczeniu sobie wygodnego gniazdka, a kandydatura studentki stomatologii, zarazem jedynaczki bardzo zamożnych ludzi odpowiadała teoretycznym wymogom.

Jola była uroczą brunetką, tak mocno zajętą przygotowywaniem przeszłej kariery lekarskiej, że nie dostrzegła wyrachowania utalentowanego poety. Była wręcz przekonana, że będzie ją kochał do grobowej deski. W prezencie ślubnym dostali samodzielne M-3 i nowe audi, które bardzo pomagało Piotrowi w zdobywaniu serc następnych partnerek.

PRYSŁ CZAR

Obrączki przezornie nie nosił, aby nie trzeba jej było potem gwałtownie zdejmować. Związek z Jolą, która po ukończeniu akademii szybko otworzyła własny gabinet i osiągała całkiem przyzwoite dochody, trwał tylko cztery lata. Mąż, początkujący literat, pozostający głównie na jej utrzymaniu, sprowadzał sobie pod nieobecność żony sprowadzał do wspólnego mieszkania urocze panienki. Jedną z nich zastała Jolanta w sytuacji nie budzącej wątpliwości. Kochała jednak Piotra, że pozwoliła się udobruchać aż do następnej, równie podobnej wpadki. Ponieważ nie mieli jeszcze dzieci, uzyskali rozwód bez orzekania o winie.

OCZAROWANY URODĄ NASTOLATKI

Pomysłowy literat wydał w tym czasie dwa tomiki i zabrał się do pisani powieści. Miał stały przypływ weny twórczej i niesamowity apetyt na zdobywanie pięknych kobiet. Szło mu to całkiem gładko. Podczas bankietu wystawianego przez jednego z przyjaciół zaintrygowała go obecność bardzo młodej i szalenie interesującej kobiety. Urszula miała tylko 19 lat, ale całkiem spore doświadczenie w kontaktach damsko-męskich. Chętnie odwiedziła pana literata, a nawet zaliczyła u niego kilka kolacji ze śniadaniem. Po dwóch miesiącach intensywnych spotkań poinformowała zaskoczonego adoratora, że będzie mamą. Piotr ani myślał wiązać się na trwałe z kolejną narzeczoną, jednak pod wpływem perswazji jej rodziców, popartych materialnymi profitami, postanowił spróbować.

Przez dwa lata po urodzeniu się Adasia próbował uchodzić za szczęśliwego męża i tatę. Skłonność do poznawania nowych kobiet o intrygującej osobowości wzięła jednak nad nim górę. Podczas balu sylwestrowego zza durzył się po uszy w młodszej o kilka lat Zosi. Była ona, co prawda mężatką, ale szczęśliwym trafem w separacji z mężem.

RODZINNE KOMPLIKACJE

Bez większych skrupułów Piotr dał się ponieść nowemu szczęściu. Pożegnał zdumioną Ulę i synka, przenosząc się na stałe do mieszkania Zofii. Przez rok miłość kwitła w najlepsze. Kiedy w sądzie rodzinnym uzyskał upragniony rozwód z Urszulą, jego nowa partnerka doszła do porozumienia z mężem i znalazł się na przysłowiowym lodzie. Na krótko wynajął kawalerkę i rozglądał się intensywnie za następną damą serca. Ta zjawiła się bez szukania. Jako ankieterka zapukała któregoś wieczoru do jego mieszkania i została do rana. Piotr nie wspomniał nawet słówkiem o dwóch poprzednich związkach, tylko gorąco przekonywał Wiolę o odkryciu, jakiego przypadkiem dokonał. Odkrył w jej osobie bratnią duszę o podobnej wrażliwości na piękno i równie dużej fantazji literackiej.

ZASKOCZENIE W PAŁACU ŚLUBÓW

Wioletta uwierzyła w zapewnienie uroczego jej zdaniem mężczyzna i zgodziła się zaprosić go do swego domu. Przedstawiła rodzicom jako narzeczonego i pół roku później zostali parą nowożeńców. Jakież było jej zdumienie, gdy w tłumie gości składających życzenia spotkała dwie eleganckie kobiety domagające się rozmowy na osobności. Wyjawiły zaskoczonej oblubienicy, że obie są byłymi żonami Piotra, porzuconymi dla zabawy przez pustego bawidamka. Obie kobiety miały wystarczająco dużo tupetu, że wybrały się z misją mediacyjną do rodziców Wioli, gdzie bez ogródek przedstawiły styl bycia i życia byłego męża, a ich zięcia.

ZDEKLAROWANY ROMANTYK

Oburzona Wioletta zażądała od Piotra wyjaśnień i postawiła twarde warunki, których on ani myślał respektować. Wyprowadził się po angielsku z domu teściów i poszukuje adwokata, który podjąłby się obrony w grożącej mu niebawem sprawie rozwodowej. Mimo chwilowego naruszenia stabilizacji psychicznej próbuje zachować optymizm i wierzy po cichu, że uda mu się wyjść z kłopotów obronną ręką. Jest przecież zdeklarowanym romantykiem o wielkiej potrzebie poszukiwania idealnej miłości.
Źródło: singlembyc.pl/forum2/viewtopic.php?t=102